بایگانی‌ها

مزایا و معایب طلاق توافقی

طلاق توافقی که این روزها بسیار از آن می‌شنویم یکی از راهکارهایی است که دادگاه خانواده برای حذف تشریفات دست و پاگیر دادرسی، در نظر گرفته شده است. البته حضور یک وکیل می‌تواند تاثیر زیادی برای کاهش تنش‌ها و کوتاه کردن روند طلاق باشد. در این مقاله قصد داریم در این خصوص صحبت کنیم که مزایا و معایب طلاق توافقی در قطع رابطه زوجیت چیست؟

مزایا و معایب طلاق توافقی در مقایسه با سایر انواع طلاق

یکی از تلخ‌ترین دعاوی اختلافاتی است که در دادگاه خانواده مطرح می‌شود. متاسفانه مشکلات زندگی و عدم مدیریت آن باعث شده افرادی که بنیان خانواده را تشکیل داده بودند روبروی هم قرار بگیرند. دعواهایی مانند نفقه، اجرت المثل، مهریه، تمکین و … یکی پس از دیگری ثبت می‌شود، ابلاغیه‌ها، جلسات دادگاه، اعتراضات و… تنش‌هایی است که بیشترین آسیب را به فرزندان وارد می‌کند.

در بحث مزایا و معایب طلاق توافقی  باید گفت پایان دادن به ازدواج به هیچ عنوان پروسه ساده‌ای نیست. با این حال در برخی شرایط که از پیچیدگی کمتری برخوردار است و زوجین می‌توانند با هم توافق کنند که چگونه دارایی‌های مشترک را تقسیم کنند و به سرپرستی و حمایت از فرزندشان بپردازند، راه طلاق توافقی را پیش می‌گیرند. تا اینجای کار همه چیز خوب به نظر می‌رسد و اگر تصمیمات درستی اتخاذ شود این نوع طلاق مزایای زیادی خواهد داشت. اگز زن و شوهری مطمئن باشند طلاق تنها راه پیش روی آنها است و تمام راه‌های دیگر را امتحان کرده باشند طلاق توافقی بهترین گزینه خواهد بود.

نوشتهٔ پیشین
دادگاه بدوی چیست؟
نوشتهٔ بعدی
وکیل فرزند خواندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پست های مرتبط

فهرست